O NÁS

ARA Továrna na nábytek a.s. je tradiční český výrobce se specializací na přesnou výrobu moderního zakázkového interiéru. A. S. navázala na původní ARA Kolín spol. s.r.o., dnes máme třicetiletou historii.

Divizi exteriérového dřeva ARA WOOD jsme otevřeli již před více než 20 lety. Vedle moderních interierů započala specializace na exteriérové bezúdržbové dřevěné konstrukce. V dobách, kdy IPE bylo lepenkou a Beefwood vyzrálým hovězím.

Podobně jako při zpracování interiérů také u vnějších konstrukcí jsme se snažili k řešením přistoupit komplexně a shrnout technické řešení, vlastnosti materiálů a estetiku do jednoho celku. Výraz „estetika“ pro nás znamená „celistvost“, a to ve všech těchto i dalších aspektech, jakými jsou například životní prostředí, ekologie a další.

Současná moderní architektura je obvykle oproštěná o tradiční detail. Evropské dřeviny v exteriéru bez tradičního konstrukčního detailu nemohou z hlediska obvyklé stavební životnosti vyhovět. Nátěr nenátěr.

Dřevo nejsou jen hnijící prkna. Životnost není záruka a fasády nejsou jen našroubovaná prkénka. Nátěr není nezbytný. Dřevo je živé, nejde spoutat, poručit mu. Dřevo je vášeň, nikoliv vizitka. Ukazujeme jak dřevo vypadá teď, za pět let, za deset, za dvacet.
Nové, zešedlé, stárnoucí, ohnité.