Britská Kolumbie patří mezi špičky v certifikaci udržitelného lesního hospodaření třetími stranami. Dodavatelé západního červeného cedru dodržují vysoké enviromentální standardy a podporují takové praktiky lesnictví, které jsou uznávány jako legální a obnovitelné.
Zákazníkům společností z Britské Kolumbie se dostává jistoty, že není certifikace pouhým zástupcem státní regulace, ale je spíše dodatečná záruka. Nedávný průzkum prokázal, že Britská Kolumbie patří mezi nejlepší z 38 zkoumaných samosprávných okresů. Tato nařízení jsou navíc jištěna vymahatelností a Radou pro lesní praktiky, která monitoruje jak průmyslové, tak i státní postupy zpracování.
Západní červený cedr neboli Western Red Cedar (WRC) patří mezi trvanlivé severoamerické dřeviny. Thuja Plicata, jak zní jeho latinský název, roste v horských oblastech západního pobřeží severní Ameriky a Kanady. Pro svůj výskyt je západní červený cedr označován také jako kanadský či americký cedr.
Konstrukce z cedrového dřeva dosahují životnosti v řádech desítek až stovek let. Vysoká odolnost je dána především dvěma aspekty, jeho buňky obsahují nízký obsah vázané vody a současně obsahují látky tkzv. Thujapliciny, jenž slouží jako přírodní hloubková impregnace. Díky tomu má cedrové dřevo přirozenou odolnost vůči dřevokazným houbám a škůdcům. Nízký obsah vody v buňkách dále přináší nízkou hmotnost a vysokou rozměrovou stabilitu dřeva.
Exotické cedrové dřevo WRC je vhodné pro venkovní i vnitřní použití, mimo jiné disponuje výbornou tepelnou i zvukovou izolací. Americký cedr zároveň vyniká nádhernou kresbou dřeva v barevných odstínech od slámově žluté, přes načervenalou až po tmavě hnědou barvu. Součástí červeného cedru je nezměnitelná příjemná vůně.
Západní červený cedr WRC představuje investici do kvality, výjímečných vlastností a dlouhé životnosti. Jakékoliv srovnávání v technických vlastností s Evropskými dřevinami jako je severský modřín, dub, severská borovice, Akát je česky řečeno nesmysl a naprosté nepochopení dřeva jako materiálu.