Západní červený cedr (WRC)

Západní červený cedr neboli Western Red Cedar (WRC) patří mezi extrémně trvanlivé severoamerické dřeviny. Thuja Plicata, jak zní jeho latinský název, roste v horských oblastech západního pobřeží severní Ameriky a Kanady. Pro svůj výskyt je západní červený cedr označován také jako kanadský či americký cedr.

Materiály z cedrového dřeva dosahují životnosti v řádech desítek až stovek let. Vysoká odolnost je dána cedrovými vlákny, která obsahují látky Thujapliciny, jenž slouží jako přírodní konzervant. Díky tomu má cedrové dřevo přirozenou odolnost vůči škůdcům i povětrnostním vlivům.

Exotické cedrové dřevo WRC je vhodné pro venkovní i vnitřní použití, neboť disponuje výbornou tepelnou i zvukovou izolací. Americký cedr zároveň vyniká nádhernou kresbou dřeva v barevných odstínech od slámově žluté, přes načervenalou až po tmavě hnědou barvu. Předností červeného cedru je velmi příjemná cedrová vůně.

Západní červený cedr WRC představuje investici do kvality, výborných vlastností a dlouhé životnosti. Nakupujte materiál u spolehlivého dodavatele ARA Wood. Sídlíme v Konárovicích u Kolína, ale svoji vzorkovnu máme i v Praze.

  • NÍZKÁ HMOTNOST

Měkká dřevina disponující nižší hustotou a nižší hmotností, která oproti jiným dřevním materiálům tolik nezatěžuje konstrukce.

  • TEPELNĚ IZOLAČNÍ VLASTNOSTI

Červený cedr pomáhá efektivně snížit náklady za vytápění. Nízká hustota dřeviny vyniká výbornou tepelnou izolací, neboť obsahuje velký podíl vzduchových dutinek.

  • ROZMĚROVÁ STABILITA

Západní červený cedr vyniká rozměrovou stabilitou a výbornou zpracovatelností. Materiál je odolnější než ostatní měkké dřevo vůči kroutivosti, rozpínavosti, korýtkování či točivosti.

REALIZACE